Национален турнир „IT свят“ - класиранеабв

Национален турнир по информационни технологии и информатика „IT Свят“ организира за първи път Колежът на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ в Добрич. Състезанието се проведе на 1 юни 2019 г. и в него се включиха 127 ученици от I до XII клас от  градовете Добрич, Бургас, Варна, Велико Търново, Габрово, Горна Оряховица, Луковит, Павликени, Провадия, Русе, Силистра, Сливен, Сопот, София, Троян, Търговище, Шумен, Ямбол и к.к. Камчия.

Журито бе от преподаватели от Шуменския университет и представители на IT фирми. 

Класирането:

 

Компютърна мултимедийна презентация – индивидуално

IV клас

1 Място, Антоан Мариянов Пейчев, ОУ "Хан Аспарух", Добрич, ръководител: Десислава Жекова, тема: Пиратски Съкровища

2 Място, Андрей Руменов Калев, ОУ "Хан Аспарух", Добрич, ръководител: Десислава Жекова, тема: Небивалици в приказния свят

V клас

1 Място, Боряна Николаева Тодорова, ОУ "Св. Св. Кирил и Методий", Габрово, ръководител: Нина Кънева, тема: Човекът на Луната

2 Място, Кристиян Калоянов Стоянов, ОУ "Св. Св. Кирил и Методий", Габрово, ръководител: Нина Кънева, тема: Роботи

3 Място, Румен Божидаров Блажев, ОУ "Св. Климент Охридски", Павликени, ръководител: Нелка Йорданова Иванова, тема: Видео игрите

VI клас

1 Място, Валентина Павелова Христова, Второ основно училище "Иван Вазов", Провадия, ръководител: Ганка Никова, тема: Фотографията - от хоби към професия

2 Място, Ивана Росенова Атанасова, Обединено училище "Доктор Петър Берон", Ямбол, ръководител: Спаска Петкова, тема: Изворите на България

3 Място, Памела Петрова Димитракова, ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията", Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема: Обуй се!

VII клас

1 Място, Стефани Антонова Димова, ППМГ "Нанчо Попович", Шумен, ръководител: Тонка Георгиева, тема: Да инвестираме в бъдещето!

2 Място, Иван Иванов Йорданов, Първо средно училище "Свети Седмочисленици", Търговище, Дарина Петрова, тема: Училище на бъдещето

VIII клас

1 Място, Петя Георгиева Игнатова, ПМГ "Васил Друмев", Велико Търново, Георги Петров Игнатов, тема: Независимостта - 22 септември 1908

2 Място, Симона Димова, ПМГ "Св. Климент Охридски", Силистра, Светослава Стоева - Рахнева, тема: Игри за ума

IX клас

1 Място, Светлин Иванов Иванов, ПГСС "Сергей Румянцев", Луковит, ръководител: Марицела Петкова Цолова, тема: Технологиите на 21 век.

 

Компютърна мултимедийна презентация – групово

V клас

1 Място, Калоян Георгиев Георгиев, Степан Владимирович Пантюхов, ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията", Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема: Невероятният свят на животните

2 Място, Матей Иванов Димов, Светла Любомирова Ковачева, СУ "Любен Каравелов", Добрич, ръководител: Милена Иванова, тема: Времето - една от загадките на живота

3 Място, Самуил Маринов, Вилияна Великова, ОУ "Стефан Караджа", Добрич, ръководител: Мария Георгиева, тема: По пътя на хляба

VI клас

1 Място, Ния Мирославова Обретенова, Ивайла Димитрова Неделчева, ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията", Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема: Tale for the magic forest

2 Място, Константин Каменов Динев, Жасмина Стоянова Михалева, ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията", Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема: PhotoMix

3 Място, Виктория Викторова Иванова, Теодара Иванова Стоянова, ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията", Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема: Великите българи

VII клас

1 Място, Джансу Мудаимова Юсменова, Йоанна Диянова Минчева, Второ основно училище "Иван Вазов", Провадия, ръководител: Ганка Никова, тема: Изгубените цивилизации

VIII клас

1 Място, Дани Димитрова Стоянова, Елена Красимирова Гинкова, ППМГ "Нанчо Попович", Шумен, ръководител: Тонка Георгиева, тема: Светлината около нас

 

 

Графичен дизайн - индивидуалнo

V клас

1 Място, Марина Енчева Колева, ОУ "Хан Аспарух", Добрич, ръководител: Десислава Жекова, тема: Добрич-моят любим град

VI клас

1 Място, Явор Александров Марков, ОУ "Хан Аспарух", Добрич, ръководител: Десислава Жекова, тема: Хан Аспарух

VII клас

1 Място, Никол Николаева Маркова, ППМГ "Нанчо Попович", Шумен, ръководител: д-р Ангел Ангелов, тема: Здравословен начин на живот

2 Място, Кристиян Стоянов Атанасов, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: д-р Ангел Ангелов, тема: Моето семейство

VIII клас

1 Място, Мартин Найденов Цолов, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: д-р Ангел Ангелов, Графичен дизайн, тема: eSafety

2 Място, Павел Георгиев, ГПЧЕ ,,Йоан Екзарх'', Варна, ръководител: Светла Пенкова, тема: Плаж

IX клас

1 Място, Едже Басриева Зияева, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: Мадлена Станчева, тема: Земята през 21-ви век

2 Място, Салимехмед Мехмед Ниязи, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: д-р Ангел Ангелов, тема: Event Horizon

3 Място, 45, Десислава Йорданова Димитрова, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: Мадлена Станчева, тема: Кисело зеле

X клас

1 Място, Светломир Стефанов Янков, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: д-р Ангел Ангелов, тема: Fast Food

2 Място, Петър Данаилов Петров, Профилирана езикова гимназия „Никола Йонков Вапцаров“, Шумен, ръководител: Мая Тодорова, тема: Плакат за прием 2019/2020 година на ПЕГ „Н. Й. Вапцаров“ – град Шумен

 

Уебсайт писан код – индивидуално

V клас

1 Място, Ивайло Добромиров Катинов, Васил Тихомиров Обретенов, ОУ"Хан Аспарух", Добрич, ръководител: Десислава Жекова, тема: Оногур - Малко познатата България

VII клас

1 Място, Димитър Котларски, Даниела Ласкова, ОУ "Стефан Караджа", Добрич, ръководител: Мария Георгиева, тема: Освобожденията на Южна Добруджа

2 Място, Божан Емилов Димитров, Илиян Данаилов Пенев, СУ "Сава Доброплодни", гр. Шумен, ръководител: Лейля Басриева, тема: Нежелана тишина

VIII клас

1 Място, Радостин Николаев Иванов, Христина Ненчева Ненова, ПГ "Васил Левски", Ямбол, ръководител: Антоанета Иванова, тема: Аз свиря на блокфлейта

2 Място, Йоан Янев Василев, Петър Йорданов Петров, ППМГ"Акад, Н.Обрешков", Бургас, ръководител: Ирина Кънчева, тема: bulgarian-history.com

3 Място, Тодор Веселинов Тодоров, Преслав Петров Петров, СУ "Димитър Талев", Добрич, ръководител: Пламен Димитров, тема: Африка – далечна, непозната, екзотична

 

Уебсайт писан код – групово

VII клас

1 Място, Николай Йорданов Георгиев, Природоматематическа гимназия "Св.Климент Охридски", Силистра, ръководител: Светла Нейкова, тема: Вергил Крумов - учителят, математикът, състезанието

VIII клас

1 Място, Самуил Калоянов Николов, ПМГ "Васил Друмев", Велико Търново, ръководител: Георги Петров Игнатов, тема: „Математическо нашествие“

IX клас

1 Място, Валерия Димитрова Кюркчиева, Старопрестолна професионална гимназия по икономика, Велико Търново, ръководител: Нели Николаева Кискинова, тема: Пътеводител на България

 

Мултимедиен клип - индивидуалнo

VI клас

1 Място, Калчо Георгиев Калчев, ОУ"Хан Аспарух", Добрич, ръководител: Десислава Жекова, тема: 24.05.2019 г.

                                                                      X клас

1 Място, Виола Александровна Родионова, ГПЧЕ "Йоан Екзарх"', Варна, ръководител: Светла Пенкова, тема: Перлата Варна

2 Място, Rostislav Vasilev, СГСАГ "Христо Ботев", София, ръководител: Ростислав Василев, тема: София през моята камера

 

Мултимедиен клип - групово

VI клас

1 Място, Давид Галинов Чакъров, Стефан Георгиев Нейчев, СУ "Димитър Талев", Добрич, ръководител: Пламен Димитров, тема: Неочаквано пътуване

2 Място, Никола Даниелов Минчев, Жулиан Стоянов Димов, ЧСУ "Леонардо да Винчи", Добрич, ръководител: Ирена Стефанова, тема: "Как се прави презентация в Power Point?"

 

VIII клас

1 Място, Георги Станимиров Железов, Кристиян Георгиев Кръстев, Профилирана езикова гимназия "Никола Вапцаров", Шумен, ръководител: Десислава Пламенова Тенева, тема: Профилирана езикова гимназия "Никола Вапцаров" (рекламно видео)

2 Място, Неделчо Маринов Иванов, Данаил Антонов Добруджански, ГПЧЕ "Йоан Екзарх", Варна, ръководител: Светла Нанева Пенкова, тема: Празник на математиката

IX клас

1 Място, Марин Здравков Георгиев, Георги Орлинов Георгиев, ПГ по ТС "Михаил Василиевич Ломоносов", Добрич, ръководител: Христина Вескова Иванова, тема: Разходка из "Архитектурно-исторически парков комплекс "Дворецът"

 

Интернет приложения - групово

X клас

1 Място, Симо Александров, Любо Любчев, МГ "Баба Тонка", Русе, ръководител: Румяна Жекова, тема: LuncherBox

2 Място, Михаил Росенов Хитров, Мария Петрова Георгиева, Средно училище "Васил Левски", Троян, ръководител: Свилен Енчев Димитров, тема: My5 - Иновативно хранилище за файлове

3 Място, Никола Манолов, Християн Димитров, ЕГ "Гео Милев", Добрич, ръководител: Мария Георгиева, тема: Клуб по конна езда

 

Компютърни приложния - индивидуално

VIII клас

1 Място, Радостин Русев, ЧПГТП Райко Цончев, Добрич, ръководител: Мария Кирилова, тема: Помощник за пазаруване

X клас

1 Място, Йоскан Шенолов Мехмедов, Първо СУ "Свети Седмочисленици", Търговище, ръководител: Дарина Петрова, тема: STUDIO Creators

                                                                     XI клас

1 Място, Наталия Емилова Сиракова, Първо СУ Св. Седмочисленици, Търговище, ръководител: Фирдес Рушудова, тема: Здраве чрез разнообразно хранене

 

Компютърни приложния – групово

VII клас

1 Място, Преслава Димитрова, Алиса Пампорова, ЧСУ "Леонардо да Винчи", Добрич, ръководител: Ирена Стефанова, тема: Hugo, visual novel, Компютърна игра

IX клас (2 втори места)

1 Място, Денислав Ангелов Ангелов, Андрей Димитров Димитров, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: д-р Ангел Ангелов, тема: Traki Adventures

2 Място, Мария Милкова Деликоцева, Владимир Велинов Великов, МГ "Баба Тонка", Русе, ръководител: Снежана Мирославова Тодорова, тема: Безопасност на движението за деца от трета и четвърта подготвителни групи в детските градини (от 5 до 7 години)

2 Място, Гергана Антонова Петрова, Илина Илиева Коцева, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: д-р Ангел Ангелов, тема: arm@StartFunnyEducation

X клас

1 Място, Радослав Божилов, Виктория Върбанова, ЕГ Гео Милев, Добрич, ръководител: Мария Кирилова, тема: Micros

2 Място, Христо Иванов Иванов, Мартин Йорданов, ПГЕЕ "М.В.Ломоносов", Горна Оряховица, ръководител: Даниел Иванов Денев, тема: Математически пакет

 

XI клас

1 Място, Теодора Славова, Симеон Михайлов, ПМГ "Васил Друмев", Велико Търново, ръководител: Георги Игнатов, тема: Галактическа математика

2 Място, Кристиан Рачков Рачев, Йоана Мирославова Костадинова, Езикова Гимназия "Гео Милев", Добрич, ръководител: Мария Георгиева, тема: Генетичен басейн

 

Уеб сайт – CMS - индивидуално

VI клас

1 Място, Евгения Антонова Георгиева, ППМГ "Добри Чинтулов", Сливен, ръководител: Стефка Петкова, 5 – 7 клас, тема: Блог за изкуството

VII клас

1 Място, Айлис Радостинова Донева, ОУ"Хан Аспарух", Добрич, ръководител: Десислава Жекова, 5 – 7 клас, тема: Алберт Айнщайн

2 Място, Момчил Иванов, ОУ"Хан Аспарух", Добрич, ръководител: Десислава Жекова, 5 – 7 клас, тема: Eгипетски богове

VIII клас

1 Място, Кристин Делянова Досева, ЧСУ "Юрий Гагарин", к.к Камчия, ръководител: Силвия Иванова Минкова, тема: Kristin Dosseva PHOTOGRAPHY

2 Място, Александрина Янкова, ЧПГТП "Райко Цончев", Добрич, ръководител: Мария Кирилова, тема: Анорексията

 

Уеб сайт - CMS - групово

VIII клас

1 Място, Константин Константинов Киров, Иван Веселинов Иванов, ЧПГТП "Райко Цончев", Добрич, ръководил: Мария Кирилова, тема: Broken Bricks - екип по роботика

2 Място, Константин Киров, Иван Иванов, ЧПГТП "Райко Цончев", Добрич, ръководил: Мария Кирилова, тема: Сайт на ЧПГ "Райко Цончев"

XI клас

1 Място, Мартин Страшимиров Петров, Жанет Георгиева Андонова, Търговска гимназия, Бургас, ръководил: Христина Кръстева, тема: био продукти

 

 

Детско програмиране – индивидуално

 

I клас

1 Място, Кенан Илхан Истикбал, СУ"Димитър Талев", Добрич, ръководител: Илхан Истикбал Ибрям, Програмиране на робот тема: LEGO MINDSTORMS EV3

III клас

1 Място, Стефания Иванова Хаджииванова, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: д-р Ангел Ангелов, тема: Забавно програмиране

1 Място, Алейна Реджебова, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: Лейля Басриева, Забавно умножение

2 Място, Мирослав Мирославов Бончев, СУ "Сава Доброплодни", Шумен, ръководител: д-р Ангел Ангелов, тема: Crazy Frog

3 Място, Стефан Ивайлов Серафимов, СУ "Сава Доброплодни", гр. Шумен, ръководител: Лейля Басриева, тема: Здравословно се храни!

3 Място, Мария-Киара Маринова Йорданова, ЧСУ "Леонардо да Винчи", Добрич, ръководител: Ирена Стефанова, тема: В училище, анимация

 

 

IV клас

1 Място, Цветелина Галинова Симеонова, ОУ "Ран Босилек", Габрово, ръководител: Нина Кънева, тема: Честит празник, деца!

1 Място, Момчил Момчилов Капитанов, ОУ "Неофит Рилски", Габрово, ръководител: Нина Кънева, тема: Приключение с животно, за което никой не е чувал

2 Място, Християн Георгиев Спасов, СУ "Никола Вапцаров", Силистра, ръководител: Деяна Неделчева Хаджиева, тема: Опасна игра

2 Място, Йоан Димитров Димитров, СУ "П. Р. Славейков", Добрич, ръководител: Димитър Георгиев, тема: Лабиринт

3 Място, Рая Петрова Русинова, СУ "Св. Св. Кирил и Методи", Добрич, ръководител: Тодорка Симеонова, тема: Забавления с домашен любимец

3 Място, Тереза Иванова Иванова, ОУ "Ран Босилек", Габрово, ръководител: Нина Кънева, тема: Необикновена приказка

 

 

Детско програмиране – групово

 

II клас

1 Място, Лора Димитрова Дичева, Захари Димитров Николов, ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията", Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема: Забавна математика

 

Детско програмиране – индивидуално

V клас

 

1 Място,  Соня Генова,  ЧОУ "Мария Монтесори" Добрич, ръководители:  Валентин Генов, тема: Cow Adventures (Приключенията на кравата)

2 Място, Ивет Петрова Атанасова,  Природоматематическа гимназия "Св.Климент Охридски" Силистра, ръководители: Светла Нейкова, тема: Аз си създадох класна стая, а ти?

3 Място, Георги Иванов Петров,   ЧСУ "Леонардо да Винчи" Добрич, ръководители: Ирена Стефанова, тема: Програмиране на Micro:Bit

3 Място, Алекс Петров Матеев,  ЧСУ "Леонардо да Винчи" Добрич, ръководители:  Ирена Стефанова, тема: Breaking News

 

VI клас

1 Място, Ивайла Георгиева Христова, ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията" Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема:  Необикновено пътешествие

2 Място, Сияна Стефкова Железарова   ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията" Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема:  Пътуване в Космоса

3 Място, Калина Петрова Славова   ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията" Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема:  Нано

 

Детско програмиране – групово

V клас

 

1 Място, Генова Жанет Генова,  ЧОУ "Мария Монтесори" Добрич, ръководители:  Валентин Генов, тема: Училищна игра за начален училищен етап (за Android)

 

VI клас

 

1 Място, Дориана Владиславова Петкова Елена Руменова Кесерджиева, ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията" Бургас, ръководители: Таня Сребрева, Даниела Христова, тема: BT21 Party